Powstałe w roku 2012 Centrum Edukacji Gleboznawczej Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie  jest przeznaczone do prowadzenia dydaktyki o glebie na wszystkich poziomach kształcenia.  Integralną częścią Centrum Edukacji Gleboznawczej jest pierwsze w Polsce Muzeum Gleb, prezentujące gleby z różnych części Europy. Zajmujemy się edukacją w zakresie gleboznawstwa oraz funkcjami gleb w kształtowaniu środowiska i krajobrazów. Zapraszamy na zajęcia dydaktyczne w „świecie gleb” oraz do odwiedzin i współpracy.
Wizyta studentów Uniwersytetu w Czerniowcach
poniedziałek, 09 czerwca 2014 08:59

W maju gościliśmy studentów z Czerniowieckiego Uniwersytetu Narodowego im. Jurija Fedkowycza (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). Studenci przebywali w Polsce z prof. Svetlana Michajłowna Polchyna oraz Dr Vladimir Nikorych. 
Studenci przebywali w ramach praktyk studenckich w Zakładzie Gleboznawstwa i Geografii Gleb Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ.

Więcej…
 
Wizyta studentów Uniwersity of Minessota
poniedziałek, 09 czerwca 2014 08:34

2 czerwca gościliśmy uczestników kursu zagranicznego "A LENS INTO SUSTAINABILITY: FARMS AND FORESTS OF POLAND" zorganizowanego przez Uniwersity of Minessota.

Więcej…
 
Zebranie naukowe Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego
środa, 30 kwietnia 2014 08:22

Serdecznie zapraszamy na zebranie naukowe Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego podczas którego o glebach i środowisku przyrodniczym dalekowschodniej Syberii opowie prof. dr hab. Stanisław Brożek. Spotkanie odbędzie się 7 maja o godzinie 15 w Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb

Więcej…
 
„Dalekowschodnia Syberia - gleby i środowisko przyrodnicze”
czwartek, 10 kwietnia 2014 10:32

Serdecznie zapraszamy na wykład pt. " „Dalekowschodnia Syberia - gleby i środowisko przyrodnicze”  odbywającego się w ramach cyklu  „Świat jest mały".

Więcej…
 
"Północ- Strefa Tundry" - wieczór z nauką i kulturą
środa, 26 marca 2014 12:56

Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb, Wydział Leśny oraz Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Muzeum Etnograficzne w Krakowie oraz krakowskie Wydawnictwo ALTER zaprasza do klubu BUDA przy ul. Jabłonowskich 10/12 w Krakowie, na godzinę 18.00 na wieczór pt. PÓŁNOC – STREFA TUNDRY


Spotkanie będzie poświęcone przyrodzie i kulturze Sapmi (Laponii).

W programie:

Więcej…
 
Gleby w środowisku przyrodniczym i krajobrazach Europy
piątek, 31 stycznia 2014 11:23

Miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rolniczego ukazała się monografia pod redakcją naukową Stanisława Brożka pt.

"Gleby w środowisku przyrodniczym i krajobrazach Europy"

alt

Książka zawiera szczegółowe informacje o glebach, krajobrazach i środowisku przyrodniczym Europy na przykładzie gleb znajdujących się w zbiorach Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb. Książka przedstawia ponad 80 profili glebowych wraz z ich wynikami analiz chemicznych, oraz szczegółowym opisem. Książka jest bogato ilustrowana, na przeszło 500 stronach czytelnik znajdzie ponad 300 fotografii prezentujące różne elementy środowiska przyrodniczego.


Książkę można nabyć w Wydawnictwie Uniwersytetu Rolniczego (za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa - http://wydawnictwo.ur.krakow.pl lub telefonicznie pod nr telefonu 12 662 51 60. 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 10
Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb, Aleja 29 Listopada 46, 31-425 Kraków, tel.: +48 12-662-53-91