Powstałe w roku 2012 Centrum Edukacji Gleboznawczej Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie  jest przeznaczone do prowadzenia dydaktyki o glebie na wszystkich poziomach kształcenia.  Integralną częścią Centrum Edukacji Gleboznawczej jest pierwsze w Polsce Muzeum Gleb, prezentujące gleby z różnych części Europy. Zajmujemy się edukacją w zakresie gleboznawstwa oraz funkcjami gleb w kształtowaniu środowiska i krajobrazów. Zapraszamy na zajęcia dydaktyczne w „świecie gleb” oraz do odwiedzin i współpracy.
Zapraszamy na wykład !!!!!!
poniedziałek, 24 września 2012 07:18

 
Zakończenie projektu „Dydaktyka i Badania – unowocześnienie bazy materialnej Uniwersytetu Rolniczego
poniedziałek, 09 lipca 2012 08:49

22 czerwca 2012 odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Dydaktyka i Badania – unowocześnienie bazy materialnej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie służącej efektywnemu nauczaniu”. Wydarzenie to uzyskało dość duży rozgłos  w mediach. Informację podała Polska Agencja Prasowa (PAP) a za nią powieliły ją między innymi redakcje miedzy innymi Onet.pl, Dziennika Polskiego, Telewizji Kraków, portal naukawpolsce.pap.pl oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Informację można było również znaleźć na stronach portalu lasypolskie.pl.

Więcej…
 
Zebranie naukowe oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego
poniedziałek, 09 lipca 2012 08:07

W dniu 26 czerwca w Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb odbyło się zebranie naukowe Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego. W trakcie zebrania został wygłoszony referat przez dr inż. Piotra Grubę (UR Kraków, Katedra Gleboznawstwa Leśnego) pod tytułem: "Zależności pomiędzy wybranymi właściwościami jonowymiennymi gleb leśnych oraz ich zmiany pod wpływem drzewostanów".

Podczas zebrania przyjęto dr inż. Pawła Nicia oraz dr inż. Mariusza Kormanka w szeregi Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego. Więcej…
 
Wyjazdowe zebranie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego 11.04.2012 Kraków
piątek, 13 kwietnia 2012 21:54

W środę 11 kwietnia na Wydziale Leśnym w Krakowie odbyło się wyjazdowe posiedzeniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego. Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnej prezentacji Centrum Edukacji Gleboznawczej Muzeum Gleb.  Kolejne punkty obrad odbyły się w sali posiedzeń Rady Wydziału Leśnego.

Więcej…
 
Dzień otwarty UR w Krakowie
czwartek, 22 marca 2012 10:16

W dniu 13 marca 2012 odbywał się na terenie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie "Dzień Otwarty". Licznie przybyli uczestnicy mieli okazję zwiedzić zbiory prezentowane w Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dnia otwartego.

Więcej…
 
Artykuł w biuletynie Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego
piątek, 10 lutego 2012 12:45

W drugim numerze biuletynu informacyjnego Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego  „Czarna Ziemia” ukazał się artykuł pt. „ Pierwsze w Polsce  Muzeum Gleb”   autorstwa  Stanisława Brożka i Ewy Błońskiej. Powyższy artykuł oraz całość biuletynu można przeczytać tutaj.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 10
Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb, Aleja 29 Listopada 46, 31-425 Kraków, tel.: +48 12-662-53-91