18 VI 2017

Tym razem Italia

Miło mi poinformować, że po krótkim poście znów ruszyliśmy z naszymi czerpakami na podbój Palearktyki… tym razem było całkiem blisko…”za miedzą”, czyli Włochy zwane też Italią. Przez pełny tydzień poznawaliśmy uroki centralnych Włoch, a dokładnie Abruzji, region miejscowości l’Aquila. Naszym tegorocznym celem była zagubiona wśród gór, niewielka, ale jakże urokliwa miejscowość Roccapreturo. Fotki, stanowiące skromną tzw. fotorealację pojawią się już niebawem, podobnie jak i krótki opis wrażeń. Na wyniki naszych poszukiwań trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Jednak i w tym przypadku zaktualizujemy dane na temat powstającej kolekcji…

18 III 2016

III miejsce na XLI Wydziałowej Sesji Kół Naukowych

Po krótkiej nieobecności, ponownie pojawiliśmy się na Wydziałowej Sesji Kół Naukowych. W tym roku nasz referat pt. “Najważniejsze czynniki siedliska warunkujące przetrwanie Cucujus cinnaberinus (Scop., 1763) (Coleoptera: Cucujidae) w lasach gospodarczych” spotkał się z ciepłym przyjęciem jury. Wielomiesięczny wysiłek Aleksandra Dziuka (referujący), Moniki Białowąs i Jakuba Goczała wyceniono tym razem na III miejsce. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy Koleżankom i Kolegom z Sekcji Botaniki i Geomatyki za wyższe stopnie podium.

02 VIII 2015

Kierunek Sachalin

Uprzejmie informujemy, wszystkich naszych wielbicieli (Darczyńców, Sponsorów, Przyjaciół, Koleżanki i Kolegów, etc.) i nie tylko, że tegoroczna wyprawa ponownie zakończyła się sukcesem. Być może nie pisano o tym w gazetach, facebook nie poinformował swojej społeczności, a nasze Biuro Promocji i Informacji nawet nie zauważyło tego doniosłego faktu, jednak taka jest prawda. Kolejny raz ruszyliśmy na wschód… do Rosji, by rzucić wyzwanie tajdze, niedźwiedziom, duchowym spadkobiercom Atlantów i wielu innym przedziwnym sytuacjom, ale także po to aby powiększyć naszą chrząszczarską kolekcję. To wszystko co działo się w trakcie tych 3 tygodni jak zwykle opisane będzie, a za pewien czas także i przedstawione w naszej galerii oraz na wystawie fotograficznej na Wydziale Leśnym. O szczegółach będziemy Was informować w następnych “newsach”.

18 I 2015

Wykład – Przyroda Grecji

grecja-plakat1-e1423225096911Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie dotyczącym fauny i flory Grecji (oczywiście z wyraźnym akcentem entomologicznym), jednocześnie będącym relacją z 12-dniowej wyprawy Sekcji Entomologii Leśnej w rejon zachodniej Tesalii. W trakcie wykładu wyruszymy w wędrówkę przez różne formacje roślinne Grecji i poznamy charakterystyczne dla nich gatunki roślin, wdrapiemy się  na mistyczny Olimp oraz poznamy najciekawszych przedstawicieli fauny kręgowców.

Na deser przyjrzymy się bliżej niezwykłej różnorodności świata owadów. Chętni będą mogli obejrzeć przywiezione przez nas eksponaty owadów.

27 V 2014

I miejsce na III Międzynarodowej Sesji Kół Naukowych

Praca autorstwa inż. Jakuba Goczała pt. „Wykorzystanie morfometrii geometrycznej do rozróżnienia europejskich gatunków z rodzaju Monochamus Dej., 1829 (Coleoptera: Cerambycidae)” zwyciężyła podczas III Międzynarodowej Sesji Kół Naukowych. W konkursie brały udział wiodące ośrodki naukowe z Polski i Europy.

30 III 2014

I miejsce na XXXIX Wydziałowej Sesji Kół Naukowych

Sekcja Entomologii Leśnej okazała się najlepsza na tegorocznej Wydziałowej Sesji Kół Naukowych, praca autorstwa inż. Jakuba Goczała pt. „Wykorzystanie morfometrii geometrycznej do rozróżnienia europejskich gatunków z rodzaju Monochamus Dej., 1829 (Coleoptera: Cerambycidae)” – uzyskała najwyższą liczbę punktów.

Naszą stronę odwiedziło 14634 użytkowników.